Haber

YUNAN DIŞİŞLERİ BAKANI DENDİAS FENER, Rum Patrikhanesi’ndeki Törene Katıldı

YUNANİSTAN Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye ve Suriye’deki depremler ve ülkesindeki tren kazasında hayatını kaybedenler için Fener Rum Patrikhanesi’nde düzenlenen törene katıldı.

Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremler ve Yunanistan’ın Larisa kentinin kuzeyindeki Tempi bölgesinde meydana gelen tren kazasında hayatını kaybedenler için Fatih Balat’taki Aya Yorgi Patrikhanesi Kilisesi’nde anma töreni düzenlendi. Fener Rum Patriği Bartholomeos liderliğinde düzenlenen törene Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Rum Ortodoks Kilisesi Başepiskoposu Georgios ve Ortodoks Rum cemaati katıldı. Törende, beyin sarsıntısı ve tren kazasında hayatını kaybedenler için dualar edildi. Törenin sonunda Bakan Dendias, Bartholomew ve Georgios baş başa görüştü.

Törende her yıl Patrikhane’de kutlanan Ortodoks bayramı da kutlandı. Ortodoks Pazarı veya Ortodoks Zaferi olarak da bilinen bayram, Doğu Ortodoks Kilisesi ve kiliseleri tarafından Lent’in ilk Pazar günü kutlanır.

Görüntü dökümü ————————Dini tören ayrıntıları-Dendias’tan ayrıntılı görüntüler-Bartholomew’den ayrıntılı görüntüler-Dendias, Bartholomew ve Georgios’un buluşmasından sahneler

-Genel ve ayrıntılı manzaralar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu