Haber

Yıldırım Kaya: Ankara’da 22 Bin Depremzede Öğrenci Okullara Nakledildi

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Başkent’e gelen depremzede öğrencilerin okullaşma durumu hakkında Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa ile görüştüğünü belirterek, “22 bin öğrencimiz nakil oldu. Bütün bu nakiller ve 4 bin 950 Öğrencilerimiz başta özel okullar olmak üzere geri kalan öğrencilerimizin de devlet okullarına kayıtları yapılıyor.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 6 Şubat depremi sonrası Başkent’e gelen depremden etkilenen öğrencilerin ne kadarının okullara kayıt yaptırdığını öğrenmek için Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa’yı makamında ziyaret ettiğini açıkladı. Fatsa ile görüştükten sonra Kaya, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde şu açıklamayı yaptı:

“ANKARA’DA 22 BİN DEPREM ÖĞRENCİSİ OKULLARA AKTARILDI”

“Ankara’ya gelen yaklaşık 22 bin çocuğumuzu eğitime kayıt ettiren, transfer eden ve o çocuklara sınıflarda sahip çıkan tüm Ankara İl Milli Eğitim camiasına şükranlarımı sunuyorum. 200 bine yakın insanımız geldi. Ankara’ya 22 bin öğrencimiz nakil oldu. Bu nakillerin tamamı ve özel okullar başta olmak üzere 4 bin 950 öğrencimiz geri kalan öğrencilerimizin devlet okullarına kaydı yapıldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu