Haber

Hayko Cepkin Kime Oy Vereceğini Açıkladı: ‘Kazansan Da Muhalefet Olacağım’

Ünlü oyuncu Berna Laçin, yazar Ahmet Ümit, gazeteci Fatih Portakal ve sanatçı Mustafa Sandal’dan Daha sonra müzisyen Hayko Cepkin, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini açıkladı. Cepkin, ‘Kazansan da ben muhalif kalacağım. Çünkü sahnede olmak, sanatçı olmak bunu gerektirir’ dedi.

“Bu seçim değerli bir dönüm noktasıdır”

Müzisyen Hayko Cepkin, seçime günler kala 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Hayko Cepkin, iş bulamadığı için intihar eden müzisyenlere ve yasaklanan festivallere dikkat çekti.

Artık hayal kırıklıklarına tahammül edemiyoruz. Kazansan bile, ben bir muhalif olarak kalacağım.

Cepkin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Yasaklı şenlikleri, terkedilmiş ve kapatılmış tiyatroları, salonları, intihar eden müzisyenleri, tesbit edilmeyen saat yasaklarını, imkânsız hale gelen üniversite şenliklerini ve daha nicelerini görmezden gelenler, sahnelenenlere şükretmeyi bekleyenler ve olmak isteyenler. Müsaade ettikleri için bir lütuf sayıldı… Seçmen kararını versin, gereğini yapsın dedim. Etik bir açıklama.

Çünkü çok şükür ‘her kesimden sevilen’ ve karşıt çizgisi de bilinen biriyim. Söylediklerim manipüle edildiği için, daha açık konuşayım. Kılıçdaroğlu’na bir oy. CHP, TİP veya İYİ Parti’ye bir oy. Bu seçim değerli bir dönüm noktasıdır. Bu da açık. Bunu muhalefete belirteyim. Bu seçim kaybedilirse bu sefer onlara karşı en büyük muhalefet olarak yerimi alacağımı arz ediyorum. Çünkü artık başarısızlığa veya hayal kırıklığına tahammül edemeyiz. Kazansan bile, ben bir muhalif olarak kalacağım. Çünkü sahnede olmak, sanatçı olmak bunu gerektirir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu