Haber

Eski İngiltere Başbakanı Johnson, “Ukrayna’ya her türlü yardım” çağrısında bulundu

YENİ Eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Batı ittifakı tarafından Ukrayna’ya tanklar, topçu sistemleri ve savaş uçakları dahil her türlü yardımın verilmesi gerektiğini savundu.

Johnson, Batı ittifakının Ukrayna’ya verdiği destek ve Rusya’ya karşı atılabilecek adımlar hakkında Washington’daki bir düşünce kuruluşu olan Atlantic Council’de konuştu.

ABD’nin Ukrayna’ya verdiği desteğin çok değerli olduğuna işaret eden Johnson, “ABD’nin desteği olmasaydı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna’da ‘kukla hükümet’ kurar ve bölgede diğer ülkelere sızardı. çökmüş Sovyetler Birliği’nin Avrupa demokrasisini gölgeleyebileceği görüşünü savundu.

Johnson, Batı ittifakını davet ederek, tanklar, topçu sistemleri ve savaş uçakları da dahil olmak üzere tüm yardımın Ukrayna’ya verilmesi gerektiğini savundu. Eski Başbakan, “Onlara ihtiyaçları olanı verin.” ifadesini kullandı.

Putin’in Ukrayna’ya saldırarak “yanlış hesap” yaptığını öne süren Johnson, “(Putin) O deli değil, hasta da değil. Çin’in onlara verdiği desteğin kıvılcımı söner.” değerlendirmesini yaptı.

Kendi halkı ve dünya çapındaki destekçileri dahil hiç kimsenin Rusya’nın nükleer silah kullanmasına destek vermeyeceğini belirten Johnson, “neo-emperyalist” olarak nitelendirdiği Putin’in Sovyetlerin çöküşünün “intikamını” almak istediğini söyledi. Birlik.

baskale-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu