Haber

Basın toplantısı için ‘para’ teklif eden Cumhurbaşkanı görevden alındı

BBP Antalya İl Başkanlığı, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kepez İlçe Teşkilatının basın kuruluşlarına gönderdiği ‘fiyat tarifeli basın daveti’ postasına ilişkin özür mesajı yayınladı.

Büyük Birlik Partisi Antalya İl Başkanı Murat Barış imzasıyla yayınlanan mesajda, “Söz konusu paylaşım İl Teşkilatımızın bilgisi dahilinde değildir ve kabul edilemez.”

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göreSöz konusu basın davetini yapan Kepez İlçe Başkanı’nın 10 Nisan’da ‘parti tüzüğüne aykırı hareket ettiği’ gerekçesiyle görevden alındığını kaydeden Barış, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Büyük Birlik Partisi (BBP) Antalya İl Teşkilatı olarak yürüttüğümüz seçim çalışmaları çerçevesinde, diğer siyasi partilerde yaşanan sorunlara benzer sorunlar, il teşkilatımız içinde istemediğimiz bir biçimde yaşandı. Kepez İlçe Başkanı parti tüzüğüne aykırı davranışlarından dolayı 10.04.2023 tarihinde Genel Merkezimiz tarafından görevden alınmıştır.

‘AMACIMIZ PARTİMİZİ AYIRT ETMEK’

Görevden alındıktan sonra siz değerli basın mensuplarımıza partimizi itibarsızlaştırmak için akıl almaz derecede tatsız bir teklifte bulunmuştur. Kepez İlçe Başkanlığı heyetinden alınan söz konusu şahsa, İl Başkanlığımızın bilgisi dışında basın açıklaması yapması için davet paylaşıldı. Söz konusu paylaşım il teşkilatımızın bilgisi dahilinde olmayıp kabul edilemez bir paylaşımdır. Bu durum Büyük Birlik Partimiz Antalya İl Teşkilatını derinden üzmüştür. Tüm Antalya basınının ve basın çalışanlarımızın hoşgörü ve anlayışına sığınıyor, tüm basın camiamızdan ayrı ayrı özür diliyoruz.”

NE OLDU?

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Antalya Kepez teşkilatı, gazetecilere gönderdiği basın davetiyesinde fiyat listesi yayınlayarak, toplantıya katılacak kuruluşlara ücret ödeneceğini bildirdi. Davetiyede yerel gazetelere 1500 TL, yerel televizyonlara 2500 TL, ulusal televizyon ve gazetelere 5 bin TL ücret ödeneceği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

havranhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu